ARTÍCULOS

Czy możesz odblokować jajowaki z naturalnymi środkami zaradczymi?

Czy możesz odblokować jajowaki z naturalnymi środkami zaradczymi?

Niektóre osoby twierdzą, że naturalne zabiegi mogą być skuteczną metodą leczenia zablokowanych jajowód. Istnieje jednak niewiele dowodów naukowych na poparcie tego roszczenia.

Zablokowane jajowatki są powszechną przyczyną niepłodności u kobiet. Mogą wpływać na płodność na dwa sposoby: poprzez zapobieganie dotarciu plemników do jaja dianol opinie i zapobieganie wszczepieniu jaja zapłodnionego w macicy.

Każdy scenariusz może uniemożliwić kobietę w ciążę.

W tym artykule dotyczy tego, czy istnieją jakieś dowody naukowe na poparcie twierdzeń, że naturalne środki zaradcze mogą pomóc w leczeniu zablokowanych jajowód. Obejmuje także opcje leczenia dostępne dla zablokowanych jajowód.

Jakie są zablokowane jajowate rurki?

jajowaki są żeńskimi narządami rozrodczymi, które łączą jajniki z macicą. Ich funkcją jest umożliwienie zapłodnionego jaja przechodzącego z jajników do macicy w celu implantacji.

Blokada w jajowód zapobiega dotarciu plemników do jaja. Może również zapobiec zapłodnionym jajowi dotarciem do macicy. Każdy scenariusz może prowadzić do niepłodności kobiet.

W rzeczywistości zablokowane rurki jajowaki są odpowiedzialne za 25–30% wszystkich przypadków niepłodności.

Rurki jajowaki mogą zostać zablokowane z powodu uszkodzenia, stanu zapalnego lub blizn. Może się to zdarzyć w wyniku:

 • Poprzednie infekcje, takie jak chlamydia lub rzeżączka
 • Choroba zapalna miednicy
 • Poprzednia ciąża ektopowa
 • Poprzednia operacja

Czy naturalne zabiegi pomagają?

Niektóre anegdotyczne dowody sugerują, że niektóre naturalne zabiegi mogą działać w celu usunięcia zablokowania w jajowodach. Istnieje jednak bardzo niewiele dowodów naukowych na potwierdzenie tych twierdzeń.

poniżej znajduje się lista leczenia niepełnosprawnych, które niektóre twierdzenia mogą pomóc w leczeniu zablokowanych jajowód.

rzucenie palenia

Palenie może zwiększyć ryzyko ciąży ektopowej. Dzieje się tak, gdy zarodek wyrasta poza macicę, w jajowodzie.

Kiedy nikotyna z papierosów rozpada się, wytwarza substancję zwaną kotyniną. Kotynina zmniejsza wytwarzanie genu w jajowód, zwane Bad.

Zmniejszenie złego genu zmienia środowisko jajowód, co czyni ją podobną do macicy. Może to spowodować, że zarodek zacznie się rozwijać w jajowodzie zamiast podróżować do macicy. Nazywa się to ciążą ektopową.

ciąże ektopowe mogą bliznąć i uszkodzić jajowate rurki, prowadząc do blokady jajowód i niepłodności.

Palenie może również powodować inne problemy z płodnością, takie jak:

 • Zwiększona szybkość utraty jaj
 • Zmniejszona jakość plemników
 • Podwojenie szybkości niepłodności w porównaniu z osobami, które nie palą

Unikanie alkoholu

Spożycie alkoholu może mieć negatywny wpływ na płodność i ciążę. Na przykład, picie alkoholu podczas próbowania może mieć następujące efekty:

 • Zmniejszenie płodności, co jest prawdopodobieństwem zajścia w ciążę w jednym cyklu menstruacyjnym
 • Zmniejszenie rezerw jajników, co odnosi się do ilości i jakości jaj w jajnikach
 • Zwiększenie produkcji hormonów steroidowych
 • Zmniejszenie jakości plemników

Obecnie istnieje Brak badań dotyczących wpływu spożywania alkoholu na zdrowie jajowód.

Jednak osoby, które próbują sobie wyobrazić, powinni starać się unikać alkoholu. Jeśli kobieta jest w ciąży i jeszcze jej nie wie, możliwe jest zaszkodzenie płodu i zwiększenie ryzyka zespołu alkoholu płodowego.

Zmniejszenie stresu

Jedno badanie zwierząt z 2017 r. Zbadało wpływ przewlekłego stresu na narządy rozrodcze szczurów.

Naukowcy stwierdzili, że przewlekły stres spowodował nieodwracalne zmniejszenie aktywności przeciwutleniającej w jajowód szczurów.

Sugerują, że przewlekły stres może mieć trwały wpływ na jajowaki. Konieczne będą jednak dalsze badania na ludziach, aby potwierdzić to odkrycie.

ludzie mogą stwierdzić, że zmniejszenie poziomu stresu ma pozytywny wpływ na ich płodność. Amerykańskie Towarzystwo Medycyny reprodukcyjnej sugerują następujące działania dotyczące obniżenia stresu:

 • praktykując uważność
 • Próbowanie medytacji
 • Próbowanie wizualizacji
 • Journaling
 • Czytanie książek o samopoczuciu
 • Praktykując jogę
 • Walking lub wędrówki
 • Próbuję masażu terapii

Ćwiczenie

aktywność fizyczna może mieć pozytywny wpływ na płodność. W badaniu z 2012 r. Badało płodność u 3628 kobiet w wieku 18–40 lat, które planowały naturalną ciążę.

Badanie wykazało, że zastąpienie energicznych ćwiczeń umiarkowanymi ćwiczeniami wydawało się poprawić płodność wśród szczupłych kobiet. Ponadto każdy rodzaj aktywności fizycznej wydawał się poprawić płodność wśród kobiet z nadwagą lub otyłością.

Jednak obecnie nie ma bezpośrednich dowodów sugerujących, że ćwiczenia będą miały jakikolwiek wpływ na zablokowane rurki jajowód.

Próbowanie ręcznej fizjoterapii miednicy

Jedno w badaniu z 2008 roku dotyczyło wpływu fizykoterapii ręcznej miednicy na niepłodność. Badanie obejmowało 28 kobiet, których jajowód zostały całkowicie zablokowane.

Uczestnicy mieli 20 godzin fizykoterapii w ciągu tygodnia. Terapeuci przeprowadzili leczenie w jajowód, fizycznie manipulując otaczającymi tkankami.

Leczenie zakończyło się powodzeniem w otwarciu jednej lub obu jajowód u 17 z 28 uczestników. Dziewięciu z 17 uczestników miało naturalną ciążę z macicy.

Próbowanie chińskiej medycyny ziołowej

Metaanaliza z 2015 r. Patrzy na wpływ chińskiej medycyny ziołowej na niepłodność. Przegląd obejmował przypadki 4247 kobiet z niepłodnością, z których wiele zablokowało jajowate rurki.

Średni wskaźnik ciąży wśród kobiet, które otrzymały chińską medycynę ziołową, wynosił 60%, w porównaniu z 33% dla kobiet otrzymujących Zachodnia medycyna.

Przegląd sugeruje, że chińska medycyna ziołowa może potencjalnie podwójna wskaźnik ciąży w ciągu 3–6 miesięcy, w porównaniu z zachodnimi zabiegami medycznymi.

Spożywanie kurkumy

Kurkuma zawiera a Chemikalia zwana kurkuminą, która ma silne właściwości przeciwutleniające, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne.

Według jednego przeglądu z 2017 r. Kurkumina może pomóc w zmniejszeniu warunków zapalnych w ciele. Nie jest jednak jasne, czy kurkumina pomaga leczyć zablokowane rurki jajowód.

Ludzie mogą wziąć kurkumę w formie suplementu lub spróbować dodać przyprawę do posiłków. Dodanie czarnego pieprzu zwiększy biodostępność kurkumy, co oznacza, że ​​ciało będzie w stanie skuteczniej używać kurkumy.

Uzyskanie większej witaminy C

Witamina C jest przeciwutleniaczem, który pomaga:

 • Ograniczają uszkodzenie wolnych rodników komórek
 • Wsparcie wspierające Funkcja układu odpornościowego
 • Zmniejsz zapalenie w ciele
 • Pomaga w produkcji kolagenu białkowego, co jest ważne dla gojenia się ran

Teoretycznie czynniki te mogą pomóc zmniejszyć zapalenie, zakażenie lub rozwój tkanki blizny w jajowód. Jednak obecnie nie ma dowodów naukowych na poparcie tej teorii.

Niemniej jednak witamina C jest niezbędna dla zdrowia. Zwiększenie spożycia witaminy C poprzez dietę lub suplementację jest mało prawdopodobne, aby miały jakiekolwiek niekorzystne skutki zdrowotne.

Spożywanie kwasów tłuszczowych omega-3

Naukowcy zidentyfikowali związek między wyższym przyjmowaniem Omega-3 Kwasy tłuszczowe i obniżone poziomy zapalenia w ciele.

Źródła żywności o wysokiej zawartości Omega-3 obejmują:

 • Nasiona lniane i olej lniany
 • Orzechy i orzechy włoskie i Olej orzechowy
 • Olej rzepakowy
 • Oleje o tłuste ryby i rybne

Zmniejszenie uogólnionego stanu zapalnego poprzez zwiększenie spożycia omega-3 może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego w jabunowym rurki. Nie ma jednak bezpośrednich dowodów na poparcie tego.

Interwencje medyczne

Jeśli naturalne opcje leczenia nie działają, może być konieczne leczenie w celu odblokowania jajowód.

Rodzaj leczenia, jaki ma kobieta, będzie zależeć częściowo od nasilenia uszkodzenia swoich jajowód.

Poniższe sekcje przedstawiają niektóre potencjalne opcje.

Leczenie łagodnego uszkodzenia

Jeśli kobieta ma minimalne uszkodzenie swoich jajowód, ich lekarz może doradzić operację w celu usunięcia blokady. Powinno to umożliwić kobiecie poczęcie naturalnie.

Kobiety mają większą szansę na naturalne poczęcie po operacji jajowskiej, jeśli:

 • Są młodsi
 • Ma minimalną tkankę blizny w jajowodzie
 • Ich partner poczęcia ma zdrowe plemniki

Ettopic ciąża jest ryzykiem po przejściu operacji jajowód. Jeśli kobieta przechodzi operację jajowodów, powinna poinformować swojego lekarza, gdy tylko podejrzewa, że ​​jest w ciąży. Lekarz może następnie monitorować ciążę, aby upewnić się, że zarodek rozwija się prawidłowo w macicy.

Leczenie poważnych uszkodzeń

Jeśli kobieta ma poważne uszkodzenie swoich jajowód, mogą nie być w stanie odbyć naturalnej ciąży. W takich przypadkach lekarz może zalecić zapłodnienie in vitro (IVF) w celu zwiększenia ryzyka ciąży.

W niektórych przypadkach uszkodzone rurki jajowód mogą wypełniać płynem o nazwie HydrosalPinx. Ten płyn może zmniejszyć wskaźnik powodzenia w obróbce IVF.

Jeśli występuje HydrosalPinx, lekarz może poinformować o usunięciu uszkodzonych rur przed rozpoczęciem IVF. Pomoże to zwiększyć wskaźnik sukcesu leczenia.

kiedy zobaczyć lekarza

W wielu przypadkach niepłodność jest jedynym objawem zablokowanych jajowód. Jeśli jednak wystąpią poważne uszkodzenie jajowód, może wystąpić również przewlekły ból miednicy.

Kobiety powinny udać się do lekarza, jeśli:

 • Doświadczyły uporczywy ból w miednicy obszar
 • jest poniżej 35 roku życia i nie był w stanie pojąć po roku próby
 • 35 lat i nie byli w stanie pojąć po 6 miesiącach prób

Lekarz będzie pracował nad zdiagnozowaniem przyczyny bólu miednicy lub pozornej niepłodności. W ramach procedury diagnostycznej mogą przeprowadzać testy, aby sprawdzić blokady w jajowód.

Kobiety powinny również udać się do lekarza, jeśli zajdzie w ciążę po operacji jajowód. Lekarz będzie w stanie sprawdzić, czy ciąża poprawnie się rozwija.

Podsumowanie

Wykonanie pewnych zmian w stylu życia i diety może pomóc zwiększyć płodność kobiet. Jednak nie ma żadnych dowodów naukowych, aby sugerować, że naturalne metody leczenia mogą pomóc w leczeniu zablokowanych jajowód.

Jedynym wyjątkiem jest ręczna fizjoterapia miednicy, która w niektórych przypadkach wydaje się skuteczna.

Jeśli kobieta nie ma żadnych korzyści z wypróbowania naturalnych metod leczenia, powinien zobaczyć ich lekarz. Lekarz może zalecić leczenie w celu odblokowania lub usunięcia jajowód lub w inny sposób zwiększenia prawdopodobieństwa ciąży.

Kobieta powinna zobaczyć się z lekarzem, jeśli zajdzie w ciążę po zabiegu jajowód. Lekarz będzie musiał monitorować ciążę, aby upewnić się, że zarodek rozwija się poprawnie w macicy.

 • Zdrowie kobiet/ginekologia
 • Medycyna komplementarna/medycyna alternatywna

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

W tym artykule dotyczy tego, czy istnieją jakieś dowody naukowe na poparcie twierdzeń, że naturalne środki zaradcze mogą pomóc w leczeniu zablokowanych jajowód. Obejmuje także opcje leczenia dostępne dla zablokowanych jajowód.

Jakie są zablokowane jajowate rurki?

jajowaki są żeńskimi narządami rozrodczymi, które łączą jajniki z macicą. Ich funkcją jest umożliwienie zapłodnionego jaja przechodzącego z jajników do macicy w celu implantacji.

Blokada w jajowód zapobiega dotarciu plemników do jaja. Może również zapobiec zapłodnionym jajowi dotarciem do macicy. Każdy scenariusz może prowadzić do niepłodności kobiet.

W rzeczywistości zablokowane rurki jajowaki są odpowiedzialne za 25–30% wszystkich przypadków niepłodności.

Rurki jajowaki mogą zostać zablokowane z powodu uszkodzenia, stanu zapalnego lub blizn. Może się to zdarzyć w wyniku:

 • Poprzednie infekcje, takie jak chlamydia lub rzeżączka
 • Choroba zapalna miednicy
 • Poprzednia ciąża ektopowa
 • Poprzednia operacja

Czy naturalne zabiegi pomagają?

Niektóre anegdotyczne dowody sugerują, że niektóre naturalne zabiegi mogą działać w celu usunięcia zablokowania w jajowodach. Istnieje jednak bardzo niewiele dowodów naukowych na potwierdzenie tych twierdzeń.

poniżej znajduje się lista leczenia niepełnosprawnych, które niektóre twierdzenia mogą pomóc w leczeniu zablokowanych jajowód.

rzucenie palenia

Palenie może zwiększyć ryzyko ciąży ektopowej. Dzieje się tak, gdy zarodek wyrasta poza macicę, w jajowodzie.

Kiedy nikotyna z papierosów rozpada się, wytwarza substancję zwaną kotyniną. Kotynina zmniejsza wytwarzanie genu w jajowód, zwane Bad.

Zmniejszenie złego genu zmienia środowisko jajowód, co czyni ją podobną do macicy. Może to spowodować, że zarodek zacznie się rozwijać w jajowodzie zamiast podróżować do macicy. Nazywa się to ciążą ektopową.

ciąże ektopowe mogą bliznąć i uszkodzić jajowate rurki, prowadząc do blokady jajowód i niepłodności.

Palenie może również powodować inne problemy z płodnością, takie jak:

 • Zwiększona szybkość utraty jaj
 • Zmniejszona jakość plemników
 • Podwojenie szybkości niepłodności w porównaniu z osobami, które nie palą

Unikanie alkoholu

Spożycie alkoholu może mieć negatywny wpływ na płodność i ciążę. Na przykład, picie alkoholu podczas próbowania może mieć następujące efekty:

 • Zmniejszenie płodności, co jest prawdopodobieństwem zajścia w ciążę w jednym cyklu menstruacyjnym
 • Zmniejszenie rezerw jajników, co odnosi się do ilości i jakości jaj w jajnikach
 • Zwiększenie produkcji hormonów steroidowych
 • Zmniejszenie jakości plemników

Obecnie istnieje Brak badań dotyczących wpływu spożywania alkoholu na zdrowie jajowód.

Jednak osoby, które próbują sobie wyobrazić, powinni starać się unikać alkoholu. Jeśli kobieta jest w ciąży i jeszcze jej nie wie, możliwe jest zaszkodzenie płodu i zwiększenie ryzyka zespołu alkoholu płodowego.

Zmniejszenie stresu

Jedno badanie zwierząt z 2017 r. Zbadało wpływ przewlekłego stresu na narządy rozrodcze szczurów.

Naukowcy stwierdzili, że przewlekły stres spowodował nieodwracalne zmniejszenie aktywności przeciwutleniającej w jajowód szczurów.

Sugerują, że przewlekły stres może mieć trwały wpływ na jajowaki. Konieczne będą jednak dalsze badania na ludziach, aby potwierdzić to odkrycie.

ludzie mogą stwierdzić, że zmniejszenie poziomu stresu ma pozytywny wpływ na ich płodność. Amerykańskie Towarzystwo Medycyny reprodukcyjnej sugerują następujące działania dotyczące obniżenia stresu:

 • praktykując uważność
 • Próbowanie medytacji
 • Próbowanie wizualizacji
 • Journaling
 • Czytanie książek o samopoczuciu
 • Praktykując jogę
 • Walking lub wędrówki
 • Próbuję masażu terapii

Ćwiczenie

aktywność fizyczna może mieć pozytywny wpływ na płodność. W badaniu z 2012 r. Badało płodność u 3628 kobiet w wieku 18–40 lat, które planowały naturalną ciążę.

Badanie wykazało, że zastąpienie energicznych ćwiczeń umiarkowanymi ćwiczeniami wydawało się poprawić płodność wśród szczupłych kobiet. Ponadto każdy rodzaj aktywności fizycznej wydawał się poprawić płodność wśród kobiet z nadwagą lub otyłością.

Jednak obecnie nie ma bezpośrednich dowodów sugerujących, że ćwiczenia będą miały jakikolwiek wpływ na zablokowane rurki jajowód.

Próbowanie ręcznej fizjoterapii miednicy

Jedno w badaniu z 2008 roku dotyczyło wpływu fizykoterapii ręcznej miednicy na niepłodność. Badanie obejmowało 28 kobiet, których jajowód zostały całkowicie zablokowane.

Uczestnicy mieli 20 godzin fizykoterapii w ciągu tygodnia. Terapeuci przeprowadzili leczenie w jajowód, fizycznie manipulując otaczającymi tkankami.

Leczenie zakończyło się powodzeniem w otwarciu jednej lub obu jajowód u 17 z 28 uczestników. Dziewięciu z 17 uczestników miało naturalną ciążę z macicy.

Próbowanie chińskiej medycyny ziołowej

Metaanaliza z 2015 r. Patrzy na wpływ chińskiej medycyny ziołowej na niepłodność. Przegląd obejmował przypadki 4247 kobiet z niepłodnością, z których wiele zablokowało jajowate rurki.

Średni wskaźnik ciąży wśród kobiet, które otrzymały chińską medycynę ziołową, wynosił 60%, w porównaniu z 33% dla kobiet otrzymujących Zachodnia medycyna.

Przegląd sugeruje, że chińska medycyna ziołowa może potencjalnie podwójna wskaźnik ciąży w ciągu 3–6 miesięcy, w porównaniu z zachodnimi zabiegami medycznymi.

Spożywanie kurkumy

Kurkuma zawiera a Chemikalia zwana kurkuminą, która ma silne właściwości przeciwutleniające, przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne.

Według jednego przeglądu z 2017 r. Kurkumina może pomóc w zmniejszeniu warunków zapalnych w ciele. Nie jest jednak jasne, czy kurkumina pomaga leczyć zablokowane rurki jajowód.

Ludzie mogą wziąć kurkumę w formie suplementu lub spróbować dodać przyprawę do posiłków. Dodanie czarnego pieprzu zwiększy biodostępność kurkumy, co oznacza, że ​​ciało będzie w stanie skuteczniej używać kurkumy.

Uzyskanie większej witaminy C

Witamina C jest przeciwutleniaczem, który pomaga:

 • Ograniczają uszkodzenie wolnych rodników komórek
 • Wsparcie wspierające Funkcja układu odpornościowego
 • Zmniejsz zapalenie w ciele
 • Pomaga w produkcji kolagenu białkowego, co jest ważne dla gojenia się ran

Teoretycznie czynniki te mogą pomóc zmniejszyć zapalenie, zakażenie lub rozwój tkanki blizny w jajowód. Jednak obecnie nie ma dowodów naukowych na poparcie tej teorii.

Niemniej jednak witamina C jest niezbędna dla zdrowia. Zwiększenie spożycia witaminy C poprzez dietę lub suplementację jest mało prawdopodobne, aby miały jakiekolwiek niekorzystne skutki zdrowotne.

Spożywanie kwasów tłuszczowych omega-3

Naukowcy zidentyfikowali związek między wyższym przyjmowaniem Omega-3 Kwasy tłuszczowe i obniżone poziomy zapalenia w ciele.

Źródła żywności o wysokiej zawartości Omega-3 obejmują:

 • Nasiona lniane i olej lniany
 • Orzechy i orzechy włoskie i Olej orzechowy
 • Olej rzepakowy
 • Oleje o tłuste ryby i rybne

Zmniejszenie uogólnionego stanu zapalnego poprzez zwiększenie spożycia omega-3 może pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego w jabunowym rurki. Nie ma jednak bezpośrednich dowodów na poparcie tego.

Interwencje medyczne

Jeśli naturalne opcje leczenia nie działają, może być konieczne leczenie w celu odblokowania jajowód.

Rodzaj leczenia, jaki ma kobieta, będzie zależeć częściowo od nasilenia uszkodzenia swoich jajowód.

Poniższe sekcje przedstawiają niektóre potencjalne opcje.

Leczenie łagodnego uszkodzenia

Jeśli kobieta ma minimalne uszkodzenie swoich jajowód, ich lekarz może doradzić operację w celu usunięcia blokady. Powinno to umożliwić kobiecie poczęcie naturalnie.

Kobiety mają większą szansę na naturalne poczęcie po operacji jajowskiej, jeśli:

 • Są młodsi
 • Ma minimalną tkankę blizny w jajowodzie
 • Ich partner poczęcia ma zdrowe plemniki

Ettopic ciąża jest ryzykiem po przejściu operacji jajowód. Jeśli kobieta przechodzi operację jajowodów, powinna poinformować swojego lekarza, gdy tylko podejrzewa, że ​​jest w ciąży. Lekarz może następnie monitorować ciążę, aby upewnić się, że zarodek rozwija się prawidłowo w macicy.

Leczenie poważnych uszkodzeń

Jeśli kobieta ma poważne uszkodzenie swoich jajowód, mogą nie być w stanie odbyć naturalnej ciąży. W takich przypadkach lekarz może zalecić zapłodnienie in vitro (IVF) w celu zwiększenia ryzyka ciąży.

W niektórych przypadkach uszkodzone rurki jajowód mogą wypełniać płynem o nazwie HydrosalPinx. Ten płyn może zmniejszyć wskaźnik powodzenia w obróbce IVF.

Jeśli występuje HydrosalPinx, lekarz może poinformować o usunięciu uszkodzonych rur przed rozpoczęciem IVF. Pomoże to zwiększyć wskaźnik sukcesu leczenia.

kiedy zobaczyć lekarza

W wielu przypadkach niepłodność jest jedynym objawem zablokowanych jajowód. Jeśli jednak wystąpią poważne uszkodzenie jajowód, może wystąpić również przewlekły ból miednicy.

Kobiety powinny udać się do lekarza, jeśli:

 • Doświadczyły uporczywy ból w miednicy obszar
 • jest poniżej 35 roku życia i nie był w stanie pojąć po roku próby
 • 35 lat i nie byli w stanie pojąć po 6 miesiącach prób

Lekarz będzie pracował nad zdiagnozowaniem przyczyny bólu miednicy lub pozornej niepłodności. W ramach procedury diagnostycznej mogą przeprowadzać testy, aby sprawdzić blokady w jajowód.

Kobiety powinny również udać się do lekarza, jeśli zajdzie w ciążę po operacji jajowód. Lekarz będzie w stanie sprawdzić, czy ciąża poprawnie się rozwija.

Podsumowanie

Wykonanie pewnych zmian w stylu życia i diety może pomóc zwiększyć płodność kobiet. Jednak nie ma żadnych dowodów naukowych, aby sugerować, że naturalne metody leczenia mogą pomóc w leczeniu zablokowanych jajowód.

Jedynym wyjątkiem jest ręczna fizjoterapia miednicy, która w niektórych przypadkach wydaje się skuteczna.

Jeśli kobieta nie ma żadnych korzyści z wypróbowania naturalnych metod leczenia, powinien zobaczyć ich lekarz. Lekarz może zalecić leczenie w celu odblokowania lub usunięcia jajowód lub w inny sposób zwiększenia prawdopodobieństwa ciąży.

Kobieta powinna zobaczyć się z lekarzem, jeśli zajdzie w ciążę po zabiegu jajowód. Lekarz będzie musiał monitorować ciążę, aby upewnić się, że zarodek rozwija się poprawnie w macicy.

 • Zdrowie kobiet/ginekologia
 • Medycyna komplementarna/medycyna alternatywna
Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią wyłącznie z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła - w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki - a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents

-->
Tienes un chat activo con . Haz clic aquí para ir al chat.
!
Top